10 sierpnia 2025
1. W piątek – 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie nazywane Matki Bożej Zielnej. Msze święte w kościele i w kaplicach będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Ze względu na Uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do udania się w pielgrzymkach na Jasną Górę i do pobliskich sanktuariów maryjnych w Leśnej Podlaskiej i w Kodniu.
2. Szczegółowy program uroczystości odpustowych w dniach 14-15 sierpnia w Sanktuarium Królowej i Opiekunki Podlasia w Leśnej Podlaskiej w gablocie i w mediach internetowych.
3. We wtorek, jak każdego 12 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jozafata, patrona jedności i pojednania. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.30. Msza święta w intencjach składanych na kartkach będzie sprawowana o 18.00.
4. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na uroczystość 40-lecia Kaplicy p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Sławacinku Starym połączoną z odpustem. Uroczystość rozpoczniemy o godz. 13.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. kanonika Mariana Daniluka. W programie rodzinne świętowanie i piknik dla mieszkańców i gości od godz. 16.00.
5. Nabożeństwo Fatimskie w środę po Mszy świętej wieczorowej.
6. W sobotę 30 sierpnia w Leśnej Podlaskiej Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Natomiast w niedziele 31 sierpnia o godz. 7.30 tradycyjnie z naszej parafii wyruszy Parafialna Piesza Pielgrzymka do sanktuarium w Leśniańskiego.
7. Uroczystość odpustową Narodzenia NMP, połączoną z parafialnymi dożynkami, będziemy obchodzić 7 września. Prosimy o przygotowanie wieńców i darów ołtarza.
8. Siostry Sercanki zapraszają uczennice i studentki na dni skupienia do Kodnia w dniach od 17 do 19 sierpnia.
Serdecznie zapraszamy również na pielgrzymkę parafialną w dniach 12-14 września: Sanktuaria Ziemi Tarnowskiej i Słowackiej. Odwiedzimy: Starą Wieś, Lewoczę, Stary i Nowy Sącz, Tuchów, Tarnów oraz Zabawę. Zapisy w zakrystii. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. kanonik Marian.
Pozostałe zaproszenia skierowane są od Domu Pielgrzyma w Pratulinie:
- na Rekolekcje w milczeniu – 4-7 września
- oraz Warsztaty dla małżeństw „Zysk czy strata” – 19-21 września.
Bliższe informacje na plakatach w gablocie i parafialnej stronie internetowej.
9. Serdecznie pozdrawia nas ks. Infułat Antoni Laszuk. Przez niego Polska Fundacja dla Afryki prosi
o zbiórkę używanych okularów. Dzięki nim lekarze Fundacji będą mogli pomóc biednym pacjentom. Okulary będzie można składać w zakrystii.
10. W przyszłą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane z serca ofiary na świątynię i parafię.
11. Dzieci zapraszamy do błogosławieństwa indywidualnego.
12. W intencji zmarłych bliskich naszemu sercu:
+ Marka Skolimowskiego
za poległych w obronie Ojczyzny przed nawałą bolszewicką w 1919 i 1920 roku.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.